Prijem učenika iz Vukovara u Beogradu

-Marketing-spot_imgspot_img
-Marketing-spot_img

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić primio je povodom proslave pravoslavnog Božića 17 djece srpske nacionalnosti iz deset mjesta u Hrvatskoj koja borave u jednodnevnom posjetu Beogradu. Među njima skupinu učenika Tehničke škole Nikole Tesle iz Vukovara, koji u Beogradu borave u organizaciji Fondacije Sveta Petka.

O susretu je Vučić izvijestio putem društvenih mreža, objavivši fotografije i poruke upućene učenicima. U svojoj objavi predsjednik Srbije poručio je mladima da su u Beogradu „kod svoje kuće“, naglasivši zajednički jezik, kulturu, vjeru i duhovno nasljeđe Srba iz Srbije i Hrvatske. Njegove poruke bile su usmjerene na važnost identiteta, korijena i povezivanja mladih s, kako je naveo, zajedničkom tradicijom i budućnošću. Objava s prijema izazvala je reakcije u Hrvatskoj, postavlja se pitanje jesu li roditelji bili unaprijed informirani o prijemu i snimanju učenika, kao i jesu li za to dali izričitu suglasnost. S obzirom na to kako je Vukovarsko-srijemska županija osnivač srednjih škola , upitali smo župana Ivana Bosančić ima li saznanja tko je i na koji način donio odluku o takvom susretu.

“Prvo, to nije bilo u organizaciji škole niti županije, to je bilo u organizaciji Fondacije Sveta Petka, koju vodi Eparhija. Učenici su, u njihovoj organizaciji, išli na izlet. Ono što ja mogu u ovom trenutku reći da ne treba tome pridavati neku preveliku pažnju, a čak na jedan određen način je i dobro što su učenici otišli, da su vidjeli i sada znaju u kakvoj lijepoj zemlji žive, da su građani Europske unije, da žive u Schengenu, da žive u zapadnom svijetu i siguran sam da su se vratili s dojmovima koliko je ustvari bilo lijepo u gradu Vukovaru.”

Dodao je još i da, koliko je upoznat, ni škola nije znala ništa o detaljima toga puta.

-Marketing-spot_imgspot_img
Najnovije Vijesti
POVEZANE VIJESTI
-Marketing-spot_img

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime