Jučer,19. listopada 2022. godine oko 18 sati, u Otoku u Ulici kralja Petra Krešimira IV, dogodila se prometna nesreća sa smrtno stradalom osobom.
65-godišnjak iz Otoka upravljao je osobnim automobilom vinkovačkih registracijskih oznaka krećući se kolnikom Ulice kralja Petra Krešimira IV u smjeru centra Otoka.
Dolaskom do raskrižja s ulicama Zrinskih i Frankopana i kralja Držislava, nastavio je s kretanjem ravno kroz raskrižje i obilježenom pješačkom prijelazu preko kolnika kojemu se nije približavao sigurnosnom brzinom uslijed čega je došlo do udara vozila u tijelo pješaka, 73-godišnjaka, koji je prelazio kolnik.
Od zadobivenih ozljeda 73-godišnjak je preminuo u Općoj županijskoj bolnici Vinkovci.
Protiv 65-godišnjaka će biti podnesena kaznena prijava zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela „Izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu“.