Vinkovci
Subota, 26 listopada, 2024

RK Bjelin Spačva Vinkovci pružio dobar otpor RK PPD Zagreb – (29:34)

-Marketing-spot_imgspot_img

U dvorani OŠ Bartola Kašića, Rukometni klub Bjelin Spačvi Vinkovci odigrao je četvrtfinalnu utakmicu Hrvatskog rukometnog kupa protiv najtrofejnije hrvatske momčadi PPD Zagreba. Tribine su bile ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta. Prvo poluvrijeme je odlično počelo za Vinkovčane, ravnopravno su se nosili s favoriziranim zagrebašima. Poluvrijeme je proteklo u igri gol za gol, razlika u kvaliteti ove dvije ekipe nije bila vidljiva. Momčad Slavka Goluže, ipak je otišla na odmor s minimalnom prednošću 18:17. Vinkovčani su imali posljednji napad s igračem više, no nisu uspjeli izjednačiti. U drugome dijelu susreta je pak presudio širi roster svježih Zagrebaša. Na koncu su vinkovački rukometaši poraženi s pet pogodaka razlike, no mogu biti ponosni jer su pružili dobar otpor i odigrali iznad svih očekivanja. Konačan rezultat bio je 29:34.

„Znamo da je Zagreb bolji, nije uopće upitno ili sporno. Meni je žao samo što taj zadnji napad u prvome poluvremenu nismo imali više koncentracije da završi 18:18. Imali smo igrača više, pa da kažemo da je prvo poluvrijeme bilo na našoj strani. U svakom slučaju sam zadovoljan, svaka čast igračima, navijačima – gmazovima. Zagreb nas je možda malo podcijenio, ali to je njihov problem. Mi ćemo ovdje biti tvrd i „vruć’” teren i nećemo nikome dati da odnosi bodove kad budemo ušli u Premijer ligu, tako da mislim da će to biti dobro”, rekao je Josip Mečić, trener RK Bjelin Spačva Vinkovci.

Dok je jedan trener zadovoljan predstavom svojih igrača, drugi svoje nezadovoljstvo nije mogao sakriti…
„Ja nisam zadovoljan s mojim igračima, s pojedincima, jer netko bi dao ne znam ni ja što da obuće ovaj dres i da ga nosi, a pojedinci su tu igrali nonšalantno. Na ovakvim utakmicama oni traže kredit da bi igrali jače utakmice, da ne kažem SEHA ligu ili Ligu prvaka. Prema tome, nezadovoljan sam s pojedincima, ali opet iskustvo je učinilo svoje”, istaknuo je Slavko Goluža, trener RK PPD Zagreb.

Kod zagrebaša najbolji učinak, imao je Davor Ćavar koji je utakmicu završio s jedanaest pogodaka, pet je postigao Luka Lovre Klarica, dok su po četiri zabili Nikola Grahovac i Paolo Kraljević. Najraspoloženiji iz redova domaćina bili su Filip Mažurana sa šest pogodaka, a dva manje postigli Tin Kuže i Frane Blašković – koji svoje zadovoljstvo nije mogao sakriti!

„Osjećaj koji ne možeš opisati, osjećaj koji jedva čekaš da ti se dogodi. Svaki gol pamtiš do kraja života protiv ovakve ekipe. Možda su nas i podcijenili, ali mi smo pokazali da smo ekipa koja može parirati sa svakim. Dali smo sve od sebe i svoj maksimum, na kraju se isplatilo. Mislim da s nijednom ekipom nisu tako odigrali kao s nama, da je bilo tu borbe dosta”, naveo je Frane Blašković, igrač RK Bjelin Spačva Vinkovci.