8 C
Vinkovci
Nedjelja, 16 ožujka, 2025

Šesteročlana ekipa Frankopana na Breithornu, usponu 4000 metara

-Marketing-spot_imgspot_img
-Marketing-spot_imgspot_img
Vikend, petak do nedjelja, 26.do 28.srpnja, šesteročlana ekipa Frankopana u društvu svojih pridruženih članova iz Đakova i Velike uputila se do talijansko-švicarske granice s ciljem uspona na Breithorn. 
Breithorn je trikilometarski skalnati i ledeni zid na granici Italije i Švicarske, a spada u Vališke ili kako ih Talijani zovu Peninske Alpe. Sastoji se od 5 vrhova viših od 4000 metara. Upravo je najviši vrh Breithorna (4164 m),bio cilj uspona. 
Polazak u rane jutarnje sate bio je u petak, da bi isti dan poslijepodne stigli u talijanski gradić Breuil – Cervinia. U toku su bile prijave za sutrašnju trekking utrku. Mali alpski gradić u kojemu se svašta događa, pun je zanimljivosti, čak smo bili i počašćeni zakuskom uz piće od strane lokalnog restorana. 
Sutradan, rano ustajanje, te odlazak žičarom do Klain Matterhorna. Poslužio ih je lijep, sunčan dan, te su nakon pripreme opreme uputili se i nakon sat i pol uspona bili na vrhu. S vrha Brethorna pruža se jedinstven i nezaboravan pogled na kraljeve Alpa poput Mont Blanca, Matterhorna, Liscama, lanca Monte Rosa te vrhove Castora i Polluxa.
Budući da je bio lijep, sunčan dan i prizori su bili nevjerojatni, ostali su uživati na planini do polaska zadnje gondole nazad. Pri spustu vidjeli smo sudionike trekking utrke kako trče vrletima. 
Ovo je bio najviši vrh do sada za skoro sve sudionike uspona, a prvi četiritisućnjak – vrh iznad četiri tisuće metara nadmorske visine za društvo.
Frankopani imaju već u planu još jedan izlet u Italiju, vrh Piz Boe, početkom rujna.
Ovaj izlet pomogla je Županija Vukovarsko – srijemska, Učilište Studium i Kristic Izolacija d.o.o.
-Marketing-spot_imgspot_img
Najnovije Vijesti
POVEZANE VIJESTI
-Marketing-spot_img

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime