Subota, 26 listopada, 2024

Uzunović, Udovičić i Mustafov najbolji na šahovskom festivalu u Županji

-Marketing-spot_imgspot_img

U Županji je održan 16. Međunarodni šahovski festival pod nazivom “Kadetski open Županja” na kojemu su nastupili i članovi Šahovskog kluba Vinkovci.

Najbolji plasman ostvarili su Gabrijel Uzunović, Dunja Udovičić te Dora Mustafov koji su se popeli na najvišu stepenicu na postolju. Uzunović je sa 7,5 bodova prvo mjesto osvojio u konkurenciji dječaka, dok je Udovičić najbolja bila kod djevojčica do 14 godina. Mustafov je do prvog mjesta došla u U10 kategoriji.

Medalju oko vrata stavila je i Iva Tabak koja je osvojila srebro u konkurenciji do 12 godina. Svoj nastup imao je Karlo Kadoić, ali on nije uspio doći do medalje te se morao zadovoljiti sa šestim mjestu na ovogodišnjem izdanju međunarodnog šahovskog festivala.

Dodajmo kako je u Ivankovu održan prijateljski blitz turnir na kojemu je u jakoj konkurenciji treće mjesto osvojio Želimir Smuk. Svoj nastup u Ivankovu odradio je Marin Šimić.