Vinkovci
Subota, 26 listopada, 2024

Vuteks-Sloga poražena u zaostalom susretu 18. kola Treće HNL-Istok

-Marketing-spot_imgspot_img

Za nogometaše Vuteks-Sloge u srijedu je na rasporedu bio zaostali susret 18. kola Treće Hrvatske nogometne lige – regija Istok. Vukovarci su u Pleternicu otputovali sa samo 14 igrača i upisali više nego uvjerljiv poraz, iako je rezultat nakon prvih 45 minuta i dalje bio aktivan. Vrlo brzo, već u 20. minuti, imali su dva pogotka zaostatka. Vratara Zvonimira Bombinija prvo je matirao Ivan Blatančić, a onda i Marko Stanić. Kada se već očekivao odlazak na predah, gostujući zaostatak smanjuje Dominik Dubravac.

U nastavku opet brzi pogodak Slavije. Potrebno je bilo samo šest minuta igre – Tomislav Ognjenčić, joker s klupe, postavlja 3:1 i već tada je bilo jasno da sva tri boda ostaju u Pleternici. Do kraja susreta među strijelce se još jednom upisuje Ognjenčić, a prije njega Mirza Jašarević i Benedikt Tokić – igrač koji je također ušao s klupe za pričuve. Šest pogodaka Slavije i jedan Vuteks-Sloge u susjedskom derbiju, barem kada je prvenstvena ljestvica u pitanju.

Sve trećeligaške momčadi sada imaju po 19 odigranih susreta, a na prvom mjestu i dalje je Belišće. Drugi je Vukovar, treći Zrinski – trojac kojeg dijele samo tri boda. Vuteks-Sloga je 15. sastav lige, Slavija jedno mjesto ispod. Vukovarski sastav skupio je 18 bodova, Slavija jedan manje; iza njih su tek NAŠK s 13, odnosno Slavonac iz Bukovlja s 11 bodova.

Nadolazećeg vikenda na rasporedu je 20. kolo, a sastaju se: Slavonac – Vuteks-Sloga, Čepin – Kutjevo, Slavija – Bedem, Đakovo Croatia – NAŠK, Slavonija – Graničar, Belišće – Zrinski, Omladinac – Sloga, Darda – Marsonia i Vukovar 1991 – Oriolik.